Candy bar, nepodceňte sladkou tečku Vaší svatby

22.10.2018

Sweet bar, Candy bar, sladký koutek ... mnoho názvů pro to samé - místo, které je krásné a útočí na všechny smysly Vaše i Vašich svatebních hostů. Jak to ale udělat, aby byl Sladký koutek krásný, lákavý ale také dlouho vydržel?

Foto: Lenka Tretter
Foto: Lenka Tretter

CANDY BAR ( SWEET BAR) nebo hezky česky SLADKÝ KOUTEK. Říkáte si, že je to snadné, proč se tím tolik zabývat, bude tam dort a něco dalšího na zub. Candy bar se Vám třeba nebude zdát jako pilíř svatebního rautu, ale nenechte se mýlit i sladké má své důležité místo na něm. Dříve bylo sladké na svatbách řešeno svatebním dortem a koláčky se zákusky položenými na stolech. Tento dlouholetý trend však v posledních letech vystřídal trend jiný - sladký koutek. Jde o místo, kde je nashromážděné sladké všech možných druhů a podob. A kromě nabídky různých chutí, je to také prostor pro stylizaci Vaší svatby. Má jednoduchý úkol - musí být lákavý, chutný a krásný.

Pokud se rozhodnete mít na své svatbě Sladký koutek, určitě se zamyslete nad pár věcmi, na které je dobré nezapomínat.

Jaký prostor pro Candy bar bude k dispozici?

Je v prostorách, kde bude svatební hostina a raut, dostatek místa na separé stůl na sladké? Pokud ne, vymyslete přirozený a logický způsob, jak Candy Bar do prostoru začlenit, či zda ho vůbec dělat. Měl by být oddělený od rautu, ale ne příliš daleko.

Máme čím Sladký koutek naplnit?

"Kolik čeho" je jedna z velmi častých otázek během příprav. Pokud se rozhodnete pro Sladký koutek, myslete na to, že je potřeba mít minimálně 5 různých věcí, které tam vyskládáte. Pokud máte jen koláčky a dort, nebudujte Candy Bar. Poloprázdný stůl, ani hodně táců a talířů, na kterých je to samé, nebude vypadat tak dobře, jak byste si přáli.

Za jakých klimatických podmínek budeme mít sladký koutek vystavený?

Možná se to zdá jako zbytečná otázka, ale věřte, že toto na svatbách řešíme velmi často. Pokud máte svatbu venku a třeba i na sluníčku, počítejte s tím, že se vám vše brzo rozteče a za chvilku to rozhodně nebude vypadat hezky. Zvolte proto skladbu koutku tak, abyste tam měli zastoupeny i kusy, které nejsou příliš náchylné na teplo a vzduch. A kousky, které se rychle roztečou, založte na stoly po pár kusech a častěji doplňujte.

Máme na Candy bar vyskládat vše najednou?

Určitě ne. Připravte sladký koutek tak, aby v něm byl zastoupen každý druh sladkého, který máte, ale v menších počtech. A počítejte s průběžným doplňováním. Všechno stojí peníze, čas a námahu. Tak to nezahoďte a držte sladký koutek stále lákavý a svěží.

Kolik čeho?

Při plánování sladkého vezměte v úvahu, jakou roli sladké na Vaší svatbě sehraje. Budete ho používat i na občerstvení před obřadem? Bude k dispozici na hostině a po celou dobu svatebního veselí? Budete ho dávat do výslužek? Pokud například se svatebními koláčky počítáte před obřadem, během svatebního dne i do výslužek, počítejte 2ks na osobu před, 3 ks/os během dne a 2 ks/os na výslužku. Samozřejmě to platí, pokud máte malé svatební koláčky. Vždy si při plánovaní zvažte, kdy budete sladké nabízet, abyste měli dostatek.

Možná Vám připadají tyto otázky zbytečné, ale uvidíte, že nejsou. Každá nevěsta s ženichem počítají náklady a zároveň chtějí, aby jejich svatba byla dokonalá. Sladký bar je také určitá část nákladů na raut, tak je škoda, když se na konci dne např. polovina sladkého baru vyhodí. Udělejte si čas a ušetřete vlastní peníze a mějte svatbu v klidu.

TIPY CO DÁT NA SLADKÝ BAR

DORT, CUPCAKE, TARTALETKY, LÍZÁTKA, MAKRONKY, SUŠENKY, BONBONY, SVATEBNÍ KOLÁČKY, KLASICKÉ SVATEBNÍ ZÁKUSKY, DOBROTY NA LŽIČCE, ŠŤAVNATÉ OVOCNÉ ŠPÍZY, ROLÁDY, ČOKOLÁDOVÁ FONTÁNA, PANNA COTTA S OVOCEM, DORTY VE SKLE


Denisa Letovancová & Veronika Slavíková 

svatební koordinátorky Svatba v klidu