Jak naplánovat svatbu a zůstat v klidu?


Dokonalá svatba je vlastně správná kombinace asi tisíce malých i větších detailů, které do sebe musí perfektně pasovat a tvořit jeden celek. 

Úspěch spočívá v přípravě. Běžně lidé za rok absolvují klidně i několik svateb a věřte mi, že si z každé svatby pamatují maximálně jednu, dvě věci. Pokud něco na Vaší svatbě neklapalo, buďte si jisti, že to bude bohužel právě to, co si Vaši hosté zapamatují.

Nejprve si rozmyslete, jakou svatbu vlastně chcete. Začněte s přípravami včas a nenechávejte nic na poslední chvíli. Vytvořte si seznam a projděte si celou svatbu od začátku do konce. Zaměřte se přitom i na ty nejmenší detaily.


6 věcí, které zaručeně pokazí každou svatbu

NUDA


Nepodceňujte důležitost zábavy. Nikdo se na svatbě nechce nudit

Vaše dokonalá svatba by měla mít energii, život a měla by být obrazem toho, jací jste.

Myslete na to, že lidé přijeli za Vámi a chtějí se bavit. Nenechávejte je čekat a tápat, co se bude dít, nebo až se zábava sama rozjede. Sama o sobě se totiž nerozjede nikdy.

Pokud se obáváte, že na svatbě nebudete mít žádného "rozjížděče" zábavy, nebojte se pozvat DJe nebo moderátora, který se o to postará.

CHAOS


Špatná organizace může zmařit Vaše veškeré snažení. Přenechte koordinaci odborníkovi, nebo někomu, kdo už nějakou svatbu někdy organizoval.

Když budete mít na svatbě 50 lidí a každý se Vás během svatby cca 3x na něco zeptá, za den odpovíte minimálně na 150 otázek. Svatba je Váš den, nenechte si ho pokazit tím, že budete neustále opakovat to samé a nahánět lidi kam bude zrovna potřeba.

To nejlepší, co můžete udělat pro sebe a svou svatbu, je poslat základní harmonogram předem a potom všechny odkázat na někoho konkrétního, kdo se bude starat o průběh Vaší svatby.

ČEKÁNÍ


I chvilka čekání, kdy Vaši hosté nevědí, co se zrovna děje, se může hostům zdát jako věčnost. Nejčastěji se čeká během focení, postarejte se hostům o program.

Svatební hosté přijeli především za nevěstou a ženichem a chtějí si je užít. Nejčastěji vznikají prodlevy při focení. To ovšem neznamená, že se nemáte fotit. Postarejte se po dobu focení hostům o program. Dáte jim tak signál, že Vám na nich záleží a udělali jste maximum pro to, aby se bavili.

Postarejte se o to, aby jednotlivé části programu na sebe logicky navazovaly a informujte hosty o tom,  co je čeká.

ŠPATNÁ PŘEKVAPENÍ

Překvapení jsou super. Mají tu moc Vaši svatbu ozvláštnit, ale také úplně zničit. Držte překvapení pod uzdou.

Ať už máte či nemáte rádi překvapení, myslete na to, že špatná nebo špatně naplánovaná překvapení nemusí vždy dopadnout jen dobře. Dejte své rodině a přátelům mantinely, kam až mohou a kam už nemohou v rámci překvapení zajít.

NEDOTAŽENÉ DETAILY

Detaily tvoří celek a dokonalá svatba je tvořena právě z mnoha malých, jednotlivých detailů, na které je však potřeba myslet.

Projděte svatbu od začátku po konec a rozložte ji na jednotlivé části, až do nejmenšího detailu. U každého detailu se zastavte a odpovězte si na otázku, zda jste na to mysleli a máte to zajištěné.

MÁLO JÍDLA A PITÍ

Ať se Vám to líbí nebo ne, Vaši hosté se chtějí dobře najíst a napít.

Můžete mít překrásnou svatbu, nádhernou výzdobu, šaty ... ale pokud Vaši hosté budou mít jen chvíli hlad nebo žízeň, věřte, že si budou pamatovat právě to. Proto na to během příprav myslete a nepodceňujte občerstvení.


Jakou chcete mít svatbu?

Na začátku byste si měli položit několik základních otázek:

  • Jak vypadá Vaše vysněná svatba? Chcete velkou společenskou událost nebo spíše neformální setkání přátel a rodiny v uvolněném stylu.
  • Kolik lidí na svatbě chcete mít? Je rozdíl pořádat svatbu pro 20, 50, 80 nebo 150 lidí. Odvíjí se od toho volba místa, rozpočtu a celková povaha příprav.
  • Jaký chcete mít obřad? Civilní nebo církevní? Venku nebo uvnitř? Romantika nebo netradiční místo?
  • Kolik do svatby chcete investovat? Pokud máte napjatý rozpočet, uvědomte si, že je to Vaše svatba, kterou si chcete užít. Není to něco, co Vás musí zákonitě zruinovat. Není ostuda mít svatbu s rozumně nastaveným rozpočtem, pokud všechno klape.
  • Máte někoho, kdo Vám se svatbou pomůže? 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Nebo rovnou zavolejte na: +420 731 663 978